Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kompas
Forum Turystów Kolarzy > Turystyka rowerowa > Na każdy temat
forestzmc
Witam. Kiedyś wiedziałem co i jak, ale poprostu nie używałem i zapomniałem. Jak się posługiwac kompasem jak wyznaczać kierunki, jak wyznaczać kierunek w ktory mam jechac np. północny-wschod. Napiszcie co mam robić, jak się ustawiać
lesik
no chyba sobie zartujesz smile.gifsmile.gif
jak mozna zapomniec jak sie posługiwać kompasem !!!!
strzałka wskazuje północ. obracasz kompas tak żeby N było tam gdzie jest strzałka smile.gif a potem juz wszystko widać hehe. S czyli południe jest naprzeciw pónocy W czyli zachód jest na "lewo" a E czyli wschód na "prawo" od północy.
teich
CYTAT (forestzmc @ 24.03.2007, 09:18)
Witam. Kiedyś wiedziałem co i jak, ale poprostu nie używałem i zapomniałem. Jak się posługiwac kompasem jak wyznaczać kierunki, jak wyznaczać kierunek w ktory mam jechac np. północny-wschod. Napiszcie co mam  robić, jak się ustawiać
*

A tak na marginesie jakie widzisz zastosowanie kompasu w turystce rowerowej?
Osobiście lubie jeździć polnymi drogami czy lesnymi duktami, często bez szczegółowej mapy. Ale niegdy nie czułem potrzeby zabrania ze sobą kompasu.
Pieszo zapewne mozna iść na azymut ale rowerem? Nie próbowałem.
robert10
Witam

To lepiej kupić sobie spam i specjalny uchwyt wtedy na pewno się nie zgubisz

Pozdrawiam
Robert
teich
CYTAT (robert10 @ 15.09.2010, 11:47)
Witam

To lepiej kupić sobie nawigację i specjalny uchwyt wtedy na pewno się nie zgubisz
Pozdrawiam
Robert
*

Taaa. Zupełnie jak w dowcipie o ruskim zegarku- "Tylko te baterie trzeba tachać"
Ja daję zarobić firmom produkującym mapy. Dają mi komfort przeglądu terenowego na doległość jednego dnia jazdy rowerem (oczywiście zależy to od skali mapy). Możliwość bieżącego modyfikowania drogi - bezcenna.
jolak1
Kompas jest bardziej survivalowy biggrin.gif haha a tak serio to po prostu ustawiasz się wedle wskazówki
kubalis
Nie wiem czemu uważasz że kompas jest survivalowy? Ale fakt faktem po prostu znajdujesz północ i ustawiasz się w kierunku porządanym:)
aniaz1
Masakra, używanie kompasu to jest podstawa w podróżach.
paatrycjawm
A ja nigdy nie używałam kompasu, mapa + obraz okolicy w pamięci... Ale no podziwiam, osobę która zapomniała jak się go używa biggrin.gif Pozdrawiam

Jestem wstrętnym spamerem
bahostan
CYTAT (aniaz1 @ 6.12.2012, 13:20)
Masakra, używanie kompasu to jest podstawa w podróżach.
*

Bardzo proszę na podstawie wskazań kompasu wyjedź z Warszawy do Zakopanego. Znajdziesz się w jak będzie dobrze to w Pradze przez Krynicę.
alakam1
Ja próbowałam i jakoś dobrze mnie poprowadził więc nie rozumiem o co Panu chodzi

fnowak7
Mi też dobrze chodził i ten temat jest dziwny, nawiasem mówiąc.

Riax
Jedna strzałka zawsze wskazuje północ, nawet jak obracasz kompas, wskazówki pozostają bez zmian względem otoczenia a względem kompasu przemieszczają się.
mariolcia
Sporo czasu minęło odkąd używałam kompasu. Nie mniej narzędzie bardzo przydatne.
To jest "lo-fi" (bez grafiki) wersja naszego forum. Aby przejść do pełnej wersji kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.
Kosze upominkowe Kosze swiateczne dla firm Warszawa swiateczne Kosze Gdańsk http://www.lucjapichci.com.pl kolposkopia warszawa